Urząd Gminy Nowe Ostrowy

majowka2018Zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszy dzień maja na zbiorniku wodnym „Rogal” o Puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy rywalizowali wędkarze z terenu Gminy Nowe Ostrowy.  Zawody miały charakter towarzyski i rekreacyjny, co jednak nie miało wpływu na zaciętość rywalizacji. W wielu przypadkach różnica wyników pomiędzy zawodnikami była minimalna. Do siatek wędkarzy trafiały głównie płocie i wzdręgi, sporadycznie łapano także leszcze.
Rywalizacja na „Rogalu” trwała cztery godziny, po których komisja sędziowska dokonała zważnienia złowionych ryb. Po zakończeniu pracy komisji sędziowskiej najlepsza trójka przedstawiła się następująco:

1. Tokarski Robert – 2617 pkt.
2. Nowak Arkadiusz – 2362 pkt.
3. Tokarski Mateusz – 2202 pkt.

W zawodach startowało łącznie 18 zawodników, każdy za udział w zawodach otrzymał cenne nagrody. Na zakończenie zawodów głos zabrał Wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa, który zaprosił wszystkich na gorący posiłek oraz podziękował organizatorom za pomoc w przygotowaniu łowiska oraz wszystkim wędkarzom za udział w zawodach, które są już tradycją w życiu sportowo – rekreacyjnym Gminy Nowe Ostrowy.
Aktywnie i w duchu sportowych zmagań upłynął dzień 1 Maja 2018 r. na obiekcie Orlika w Ostrowach, gdzie jak co roku tradycyjnie już zorganizowany został Turniej Piłkarski o Nagrody Prezesa LKS Ostrovia oraz Turniej siatkarski o Nagrody Wójta Gminy Nowe Ostrowy.
W tym roku w zawodach wzięło ponad dwudziestu nastoletnich zawodników z Ostrów i Grochowa , którzy podzieleni na dwie drużyny rywalizowały o końcowe zwycięstwo. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, więc emocji i ładnych goli nie brakowało. Turniej piłkarski wygrała drużyna występujące pod nazwą „Grochów”, a oba zespoły otrzymały nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy. Drużyny te rywalizowały następnie w Turniej Siatkarskim o Nagrody Wójta Gminy Nowe Ostrowy, który również stał na dobrym poziomie sportowym.

Corocznym zwyczajem dnia 3 maja przy pomniku w Ostrowach-Cukrowni odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji. Punktualnie o godzinie 12:00 zabrzmiały syreny w Ostrowach-Cukrowni, kilka minut później został odegrany „Mazurek Dąbrowskiego”. Po odegraniu hymnu nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem przez delegacje złożone z : Gminnego Przedszkola w Ostrowach, uczniów szkół z terenu Gminy, Stowarzyszenia Na rzecz Rozwoju Gminy, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Urzędu Gminy oraz delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Zdzisław Kostrzewa, który przypomniał zebranym o wartościach patriotycznych oraz o tym jak bardzo ważną datą w Polskiej historii jest dzień 3 Maja.