Urząd Gminy Nowe Ostrowy

festyn-2017-1427 maja w piękną majową sobotę, kilka dni przed Dniem Dziecka na boisku rekreacyjnym przy Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni tradycyjnie już odbył się Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się przywitaniem wszystkich zebranych gości, na których czekało wiele atrakcji. Na scenie odbyły się pokazy talentów wokalnych, tanecznych i teatralnych uczniów placówek oświatowych naszej gminy. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawki dmuchane i trampolina. W namiocie dzieci brały udział w pokazach naukowych. Można było także zamknąć się w ogromnych bańkach mydlanych, maluszki natomiast bawiły się w basenie z kulkami.

Chętnych nie brakowało. W/w animacje prowadzili pracownicy Sali zabaw – Leo Market.Dużą atrakcją było znakowanie rowerów przez policję (w ramach akcji „Bezpieczny rower”) oraz furgon policyjny, w którym można było doświadczyć bardzo ciekawych rzeczy. Wiele osób podziwiało także nieoznakowany motocykl, którym posługują się kutnowscy policjanci. Państwowa Straż Pożarna z Kutna przeprowadziła pokaz ratownictwa drogowego, gdzie zaprezentowano działanie nożyc do cięcia blach samochodowych. Ogromne zainteresowanie uczestników festynu wzbudzili członkowie Światowego Klubu Motocyklowego GREMIUM MC POLAND o/ Kutno oraz klubu BSA Kutno, którzy wjechali na boisko na swoich pięknych maszynach. Można było z bliska obejrzeć i podziwiać motocykle turystyczne, choppery i ścigacze. Wsparciem dla podniebienia były domowe ciasta, grochówka, lody, wata cukrowa, popcorn. Stoiska handlowe oferowały przeróżne zabawki, a punkt gastronomiczny oferował napoje.

Finałem imprezy była oczywiście zabawa taneczna, na której bawiono się przy muzyce, którą proponował DJ Deleś.
Organizatorzy, którymi byli: Urząd Gminy Nowe Ostrowy i Świetlica Środowiskowa w Ostrowach Cukrowni serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego festynu.