Urząd Gminy Nowe Ostrowy

maj2017-24Zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszy dzień maja o Puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy rywalizowali wędkarze z terenu Gminy Nowe Ostrowy. Pomimo niekorzystnej pogody, którą powodowały silne porywy wiatru na łowisku zjawiło się aż 24 uczestników. Zawody zostały zorganizowane we współpracy z Kołem Wędkarskim nr 109 „Metalurg” Kutno.

 

Zawody miały charakter towarzyski i rekreacyjny, co jednak nie miało wpływu na zaciętość rywalizacji. W wielu przypadkach różnica wyników pomiędzy zawodnikami była minimalna. Do siatek wędkarzy trafiały głównie płocie i okonie, sporadycznie łapano także leszcze.
Rywalizacja na „Rogalu” trwała cztery godziny, po których komisja sędziowska dokonała zważnienia złowionych ryb. Rywalizację zdominował Pan Tadeusz Matczak, który złowił także największą rybę zawodów – leszcza ok. 330 g.
Po zakończeniu pracy komisji sędziowskiej wyniki przedstawiły się następująco:

  1. Tadeusz Matczak
  2. Mateusz Tokarski
  3. Kamil Cichacz

Na zakończenie zawodów głos zabrał Wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa, który zaprosił wszystkich na gorący posiłek oraz podziękował wszystkim wędkarzom za udział w zawodach, organizatorom za pomoc w przygotowaniu łowiska i sędziemu za sprawną organizację zawodów, które są już tradycją w życiu sportowo – rekreacyjnym Gminy Nowe Ostrowy.

Aktywnie i w duchu piłkarskich zmagań upłynął dzień 1 Maja 2017 r. na obiekcie Orlika w Ostrowach, gdzie jak co roku tradycyjnie już zorganizowany został Turniej o Nagrody Prezesa LKS Ostrovia. W tym roku w zawodach wzięło ponad dwudziestu nastoletnich zawodników z Ostrów i Grochowa , którzy podzieleni na trzy drużyny rywalizowały o końcowe zwycięstwo. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, więc emocji i ładnych goli nie brakowało. Turniej wygrała drużyna występujące pod nazwą „Ostrowy” , II miejsce – „Grochów” , III miejsce – „Ostrowiaki”. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe oraz napoje chłodzące i drobne słodycze.
Niestety, z uwagi na porywisty w tym dniu wiatr, nie doszły do skutku drugie planowane na ten dzień zawody sportowe tj. Turniej Siatkarski o Nagrody Wójta Gminy Nowe Ostrowy.

Corocznym zwyczajem dnia 3 maja przy pomniku w Ostrowach-Cukrowni odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji.
Punktualnie o godzinie 12:00 zabrzmiały syreny w Ostrowach-Cukrowni, kilka minut później został odegrany „Mazurek Dąbrowskiego”. Po odegraniu hymnu nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem przez delegacje złożone z : Gminnego Przedszkola w Ostrowach, uczniów szkół z terenu Gminy, Stowarzyszenia Na rzecz Rozwoju Gminy, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Urzędu Gminy oraz delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Zdzisław Kostrzewa, który przypomniał zebranym o wartościach patriotycznych oraz o tym jak bardzo ważną datą w Polskiej historii jest dzień 3 Maja.