Urząd Gminy Nowe Ostrowy

JazzmaniaCzternaście młodych i utalentowanych wokalistek z całej Polski wystąpiło w Radiu Szczecin. W niedzielę wieczorem 23 marca 2014r. w studiu S-1 odbył się koncert "Zapomniane piosenki", który był zwieńczeniem muzycznych warsztatów "Jazzmania.

Celem projektu Jazzmania jest edukacja muzyczna, kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu instrumentalnego i wokalnego wśród osób z obszarów wiejskich.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 50 osób. Najlepsza czternastka wystąpiła w niedzielę 23 marca 2014r. w radiowym studiu. Wśród tych szczęśliwców znalazła się mieszkanka naszej gminy, Iwona Kobrzyńska, która zaśpiewała piosenkę „Jesienny pan” autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Romana Orłowa.

Jak postanowiło jury konkursu, wszystkie uczestniczki radiowego koncertu spróbują swoich sił podczas nagrywania płyty, efekty będzie oceniać miedzy innymi Marek Niedźwiecki . Nagrania 12 z nich będą się odbywały w Polsce, lecz dwie z całej 14 zostały wybrane przez p. Bruno - włoskiego gitarzystę , do wykonania swoich nagrań na płytę Jazzmania -Zapomniane piosenki we Włoszech w jego profesjonalnym studiu w Rzymie. Wyjazd odbędzie się w dniach 8-11 maja b.r.

Jedną z tej wyróżnionej dwójki jest nasza Iwona. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa i Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Jazzmania