Urząd Gminy Nowe Ostrowy

STRAŻ GMINNA NOWE OSTROWY APELUJE!

DRODZY RODZICE

W związku z okresem wakacyjnym Funkcjonariusze Straży Gminnej Nowe Ostrowy apelują o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym pozostającym pod Państwa opieką.
Dzieci, które nie wyjeżdżają na letni odpoczynek mogą być szczególnie narażone na różnego rodzaju wypadki komunikacyjne, dlatego zwracajmy uwagę na przypominaniu najmłodszym o stosowaniu się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze. Równie istotnym jest zapewnienie opieki dorosłego opiekuna w każdym przypadku, gdy dzieci będą korzystały z kąpielisk wodnych. Przypominamy, iż na terenie Gminy Nowe Ostrowy nie ewidencjonowane są kąpieliska wodne, co oznacza, iż akweny wodne występujące na naszym terenie są to tzw. " dzikie kąpieliska" szczególnie niebezpieczne, na których istnieje bezwzględny zakaz kąpieli.
Okres wakacji to także sezon prac polowych, w których najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem dzieci. Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.

 DRODZY UCZNIOWIE

Nadszedł czas Wakacji tak bardzo przez was wyczekiwany. Gratulujemy wszystkim, którzy całoroczny trud uwieńczyli promocją do następnej klasy. Życzymy Wam abyście czas odpoczynku wykorzystali w pełni i zebrali siły do zdobywania jeszcze większej wiedzy w przyszłym roku szkolnym.

Pamiętajcie, iż czas wakacji to także czas w którym jesteście narażeni na różne niebezpieczeństwa. Zachowajcie więc szczególną uwagę jeżeli poruszacie się po drogach a także w przypadkach kiedy pozostajecie sami w domach. PAMIĘTAJCIE aby nie wpuszczać do mieszkań osób wam nieznanych. Jeżeli będziecie w poczuciu zagrożenia waszego bezpieczeństwa a nie posiadacie możliwości poproszenia o pomoc zaufanej pełnoletniej osoby, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 24 356 14 -16.

Funkcjonariusze Straży Gminnej Nowe Ostrowy