Urząd Gminy Nowe Ostrowy

festyn2016 16thumbsW piękną, słoneczną, czerwcową sobotę, tuż po Dniu Dziecka, odbył się kolejny już Festyn Rodzinny w naszej gminie. Bogaty program festynu sprawił, że boisko przy Świetlicy Środowiskowej zagospodarowane licznymi atrakcjami dla całych rodzin, wypełniło się ludźmi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od akcji charytatywnej na rzecz małego mieszkańca naszej gminy, Mateusza Szatkowskiego, który wymaga stałej rehabilitacji ze względu na choroby, z którymi przyszedł na świat ( przepuklina oponowo – rdzeniowa, skolioza, porażenie kończyn dolnych). Na rzecz Mateusza można było zakupić ciasto, które ofiarowali rodzice kolegów i koleżanek Mateusza, sąsiedzi i osoby, które po prostu chciały się przyłączyć do akcji. Można było również oddać nakrętki i puszki.

Kolejną atrakcją była loteria fantowa, którą zorganizował Punkt apteczny „Medest”. Każdy los wygrywał, a dodatkowo odbyło się losowanie trzech głównych nagród. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, które prowadziła p. Żanetta Kowalczyk z rodziną. Malowano figurki ceramiczne i obrazki, najładniejsze prace zostały nagrodzone. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy, które wśród pięknych baniek mydlanych prowadził wykwalifikowany animator. Nie brakowało również chętnych do uczestnictwa w konkurencjach sportowych, które jak zwykle zorganizowali nasi szkolni wuefiści i animatorzy Orlika. W tych konkurencjach również wygrywano nagrody. Tradycją naszego festynu jest mecz piłkarski, który rozegrano między samorządem a sołtysami.
Jak zwykle dużą atrakcją dla dzieci były zabawki dmuchane, kule na wodzie i trampolina. Na scenie odbyły się wspaniałe występy dzieci i młodzieży z naszych gminnych placówek oświatowych. Można było podziwiać prawdziwe talenty wokalne i aktorskie.
Bezpłatnie można było posilić się grochówką, którą przygotowała „Potargana chałupa”.
Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna, do której przygrywał zespół ”Forum”. Wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych.
Nasz tegoroczny festyn przeszedł do historii, ale już teraz zapraszamy wszystkich za rok!
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego festynu!

Organizatorzy: Urząd Gminy Nowe Ostrowy i Świetlica Środowiskowa.