Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Uroczystość upamiętniająca 70-tą rocznicę wybuchu Powstania WarszawskiegoŚwietlica Środowiskowa w Ostrowach Cukrowni w dniu siedemdziesiątej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego  przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Gdzie są chłopcy, gdzie dziewczęta z tamtych lat…”. Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli samorządu terytorialnego w osobach: p. Zdzisława Kostrzewy – wójta gminy Nowe Ostrowy, p. Mirosława Dębickiego – przewodniczącego Rady gminy oraz radnych – p. Elżbiety Jatczak i p. A. Czerniawskiej – Garbalińskiej.  Wykonawcy słowem i piosenkami (nie)zakazanymi z  okresu Powstania Warszawskiego przypomnieli  tamten czas walki, bezprzykładnej odwagi, honoru, ale i w końcowym okresie rozpaczy ogarniającej walczących.

Poświęcenie powstańców i ofiarność ludności cywilnej oraz poniesione straty okazały się daremne, bo znowu, jak już nie raz w naszej historii zostali sami. Jak mówiły słowa jednej z piosenek (…) „Pomocy nam nie przysłali, na wroga wydali, zamiast wolności mamy dziś śmierć”.

Mimo, że nasza gmina jest oddalona od Warszawy, to jednak warto przypominać te momenty historii naszej stolicy, o których zawsze należy pamiętać.

Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tej uroczystości, wykonawcom, wśród których była Kapela „Krośniewiacy” oraz tym, którzy zechcieli obejrzeć koncert.

 

111111
111111
111111
1111