--> Komunikat w sprawie sprzedaży węgla
Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Szanowni Państwo.
Sejm w dniu 20.10. 2022 r. uchwalił ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Na mocy tych przepisów gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę.
Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnych 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego.
Gmina Nowe Ostrowy rozważa różne warianty rozwiązań, mające na celu zapewnienie zainteresowanym mieszkańcom zakup węgla na wyżej wymienionych zasadach.
Obecnie Gmina musi oszacować skalę potrzeb uprawnionych osób, zainteresowanych zakupem węgla w ramach tzw. zakupu preferencyjnego. W tym celu prosimy o zgłaszanie swoich potrzeb telefonicznie w godzinach od 7:30 do 15:30 w dni pracy Urzędu Gminy pod następującymi numerami telefonów: (24) 356 14 00, (24) 356 14 12, (24) 356 14 04, (24) 356 14 06 do dnia 25.10.2022 r oraz adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przy zgłoszeniu potrzeby zakupu węgla należy podać ilość węgla, oczekiwany termin dostawy, rodzaj węgla /miał, ekogroszek, orzech, kostka/.
Po ostatecznym przyjęciu ustawy, wejściu jej w życie i wydaniu stosownych rozporządzeń Gmina Nowe Ostrowy podejmie ostateczną decyzję w sprawie uruchomienia i sposobu sprzedaży i dystrybucji węgla. Wówczas należało będzie złożyć ostateczny wniosek o zakup węgla na preferencyjnych zasadach wg wzoru, który zostanie opublikowany.
O kolejnych podejmowanych działaniach Urzędu Gminy Nowe Ostrowy związanych z wsparciem mieszkańców w zakresie zakupu węgla na preferencyjnych zasadach będziemy informowali na bieżąco.