Urząd Gminy Nowe Ostrowy

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii dotycząca możliwości przystąpienia hodowców i producentów bydła do programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy / otrętu bydła oraz biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła  w 2019 roku.

Realizację programy przewidziano  w latach 2018-2023. W celu przystąpienia do programu w 2019 roku należy zgłosić się do powiatowego lekarza weterynarii najpóźniej do 31 grudnia 2018 roku.

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii  - kliknij, aby pobrać

wzrok2018-stronathumbs

Treść zapytania:zapytanie - kliknij, aby pobrać

Formularz oferty:formularz oferty - kliknij, aby pobrać

11listotapathumbsJak co roku w dniu 11 listopada świętowaliśmy w Gminie Nowe Ostrowy odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości. W roku 2018 jak wiadomo obchodziliśmy znamienitą 100 jej rocznicę, zatem i obchody były bardziej uroczyste. O godzinie 11:00 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Ostrowach . W trakcie mszy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysławy Butler w Ostrowach przedstawiły spektakl pt. „Pociąg do wolności” związany z rocznicą odzyskania niepodległości, który został przyjęty z wielkim uznaniem. Po zakończeniu występu punktualnie o godzinie 12:00 został odśpiewany Hymn Polski co jeszcze bardziej spotęgowało poczucie dumy i radości ze wspólnego świętowania. Po zakończeniu Mszy w asyście pocztów sztandarowych szkół i jednostek OSP odbył się przemarsz uczestników pod tablicę pamiątkową w Ostrowach gdzie zostały złożone kwiaty przez delegacje z terenu Gminy Nowe Ostrowy, a następnie Wójt Gminy Nowe Ostrowy – Zdzisław Kostrzewa skierował do zebranych słowa podziękowania za tak liczne uczestnictwo w uroczystości.