Urząd Gminy Nowe Ostrowy

"W środę 24 kwietnia o godzinie 9:00 Nowe Ostrowy odwiedzi bus #NowaPiątka, który w ramach rządowej akcji informacyjno-konsultacyjnej odwiedza wszystkie gminy województwa łódzkiego. Urzędnicy będą informować o nowych rządowych programach #NowaPiątka.

Główne założenie Nowej Piątki to rozszerzenie programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko niezależnie od kryterium dochodowego. Kolejny punkt to trzynastki dla emerytów w kwocie 1100 zł brutto (935 zł netto), które trafią do nich już 1. maja. Dla osób młodych (do 26. roku życia) rząd z kolei przygotował zerową stawkę PIT. Czwarty punkt to obniżenie podatku PIT z 18% do 17% i zwiększenie kosztów uzyskania przychodów o co najmniej 100%. Punkt piąty dotyczy przywracania lokalnych połączeń komunikacyjnych, które zostały zlikwidowane przez gminy. Rząd wprowadzi dopłatę do każdego wozokilometra – w tym roku będzie to 1 zł, w kolejnych latach 80 gr. Ma to służyć poprawie komfortu życia mieszkańców w mniejszych ośrodkach."

Zyczenia tv kutno

kurier 1-2019thumbsInformujemy, iż na podstronie http://kurier.noweostrowy.pl/ pojawiło się najnowsze wydanie naszego informatora samorządowego "Kurier Nowoostrowski". Bezpośredni link do pobrania najnowszego numeru: kliknij, aby pobrać.

logo arimr thumbsPublikujemy ulotkę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotycząca zakazu wypalania traw.

Ulotka - kliknij, aby pobrać

gmina thWybory ponowne do Rady Gminy Nowe Ostrowy zostaną przeprowadzone w okręgu wyborczym nr 11, w którym będzie wybierany jeden radny. Wybory ponowne odbędą się w dniu 12 maja 2019 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Komisjami właściwymi do przeprowadzenia wyborów są: Gminna Komisja Wyborcza w Nowych Ostrowach z siedzibą w Urzędzie Gminy w Nowych Ostrowach, Nowe Ostrowy 80, 99 - 350 Ostrowy oraz Obwodowa Komisja Wyborcza ds. Ustalenia Wyników Głosowania Nr 1 w Ostrowach i Obwodowa Komisja Wyborcza ds. Przeprowadzenia Głosowania Nr 1 w Ostrowach z siedzibą w Szkole Podstawowej w Ostrowach, Ostrowy 8, 99-350 Ostrowy.

Wołodrza plakat czerwiec 2019

uwaga thumbUrząd Gminy Nowe Ostrowy publikuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa działających na obszarze Powiatu Kutnowskiego - lista jednostek, kliknij, aby pobrać.